ACS Seishindokan, primul loc pe cluburi la Cupa Romaniei si Cupa de Toamna la Karate SKDUN

Un total de 36 de medalii dintre care 16 de aur pentru sportivii ai ACS Seishindokan si primul loc pe Cluburi la Cupa Romaniei si Cupa de Toamna la Karate SKDUN

Pe data de 07.09.2019 la Sala Sporturilor din Voluntari a avut loc Cupa de Toamna si Cupa Romaniei la Karate SKDUN .

Clubul nostru a participat cu un lot de 32 de sportivi pregatiti de catre sensei Caracaleanu Sorin Gabriel. Competitia a reprezentat o buna evaluare pentru sportivi inainte de Cupa si Campionatul Mondial de Karate din luna octombrie din localitatea Karlovy Vary, Cehia.

La finalul competitiei sportivii nostrii au obtinut un total de 36 de medalii dintre care 16 de aur, 10 de argint si 10 de bronz acest lucru a clasat acest club pe primul loc .

Medalie de aur si titlul de Campioni au obtinut urmatorii sportivi:

  • NEGRILA OMERINA ANDREEA * IPPON KUMITE KIDS, 4-7 ANI, FETE, 9-1 KYU
  • SIMIONESCU VLAD ANDREI * IPPON KUMITE KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 9-8 KYU -23 kg;
  • MALDAIANU STEFAN CLAUDIU * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 8-7 KYU
  • IPPON KUMITE KIDS * 4-7 ANI, BAIETI, 9-8 KYU +23 kg;
  • BADEA DAVID ALEXANDRU * IPPON KUMITE KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 7-1 KYU
  • CIUREA VLAD STEFAN * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-9 ANI, BAIETI, 6-1 KYU
  • BUGEAN-LEAFU ANYA * SANBON KUMITE KIDS, 8-9 ANI, FETE, 7-1 KYU +29 kg
  • CALOTA ALEXANDRU RAZVAN * KATA INDIVIDUAL KIDS, 8-9 ANI. BAIETI, 8-7 KYU
  • MANEA DAVID IONUT * SANBON KUMITE COPII, 10-11 ANI, BAIETI, 9-7 KYU +36 kg
  • VELICU MARIUS IONUT * KATA INDIVIDUAL COPII, 10-11 ANI, BAIETI, 6 KYU
  • JIYU KUMITE COPII * 10-11 ANI, BAIETI, -35 kg
  • BUSCA EDUARD GABRIEL * SANBON KUMITE COPII, 10-11 ANI, BAIETI, 6-4 KYU
  • CIUREA ALEXANDRA IULIA * SANBON KUMITE COPII, 10-11 ANI, FETE, 9-7 KYU +38 kg
  • IVAN MIHAI CIPRIAN * KATA INDIVIDUAL MINICADETI, 12-13 ANI, BAIETI, 9-7 KYU
  • SANBON KUMITE * MINICADETI-CADETI-JUNIORI, 12-17 ANI, BAIETI, 9-7 KYU -45 kg
  • ENE SILVIU ALEXANDRU * KATA INDIVIDUAL CADETI, 14-15 ANI, BAIETI, 9-7 KYU

Medalie de argint si titlul de vicecampioni au obtinut urmatorii sportivi:

  • SIMIONESCU VLAD ANDREI * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 9 KYU
  • BURCEA ANDREI MARIUS * IPPON KUMITE KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 9-8 KYU +23 kg
  • BADEA DAVID ALEXANDRU * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 8-7 KYU
  • NEDELEA MIRUNA ALEXIA * SANBON KUMITE KIDS, 8-9 ANI, FETE, 7-1 KYU -29 kg
  • NEDELEA KARINA ANDREEA * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-9 ANI, FETE, 8-7 KYU
  • TONCU DAVID ALEXANDRU * SANBON KUMITE KIDS, 8-9 ANI, BAIETI, 9-8 KYU -29 kg
  • ANDREI MIRCEA ALIN * KATA INDIVIDUAL COPII, 10-11 ANI, BAIETI, 6 KYU
  • TATU ALINA ALEXANDRA * KATA INDIVIDUAL MINICADETI+CADETI, 12-15 ANI, FETE, 9-7 KYU
  • SANBON KUMITE * MINICADETI-CADETI-JUNIORI, 12-17 ANI, FETE, 9-7 KYU -43 kg
  • ION BOGDAN * SANBON KUMITE MINICADETI-CADETI-JUNIORI, 12-17 ANI, BAIETI, 9-7 KYU -45 kg

Medalie de bronz au obtinut urmatorii sportivi:

  • CAPLESCU ALEXANDRU NICOLAS * IPPON KUMITE KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 9-8 KYU +23 kg
  • BURCEA ANDREI MARIUS * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-7 ANI, BAIETI, 9 KYU
  • MITRAN NICOLAS ALEXANDRU * KATA INDIVIDUAL KIDS, 4-9 ANI, BAIETI, 6-1 KYU
  • NEDELEA KARINA ANDREEA * SANBON KUMITE KIDS, 8-9 ANI, FETE, 7-1 KYU -29 kg
  • ENE DAVID ANDREI * KATA INDIVIDUAL KIDS, 8-9 ANI. BAIETI, 8-7 KYU
  • CRISTEA AYAN ANDREAS TEOFIL * SANBON KUMITE KIDS, 8-9 ANI, BAIETI, 9-8 KYU -38 kg
  • BUSCA EDUARD GABRIEL * KATA INDIVIDUAL COPII, 10-11 ANI, BAIETI, 6 KYU
  • CIUREA ALEXANDRA IULIA * KATA INDIVIDUAL COPII, 10-11 ANI, FETE, 9-7 KYU
  • CITA ALEXANDRA MARIA * KATA INDIVIDUAL MINICADETI, 12-13 ANI, FETE, 6-4 KYU
  • ENE SILVIU ALEXANDRU * SANBON KUMITE MINICADETI-CADETI-JUNIORI, 12-17 ANI, BAIETI, 9-7 KYU +45 kg

Le dorim mult succes in continuare copiilor la urmatoarele competitii Cupa Mondiala si Campionatul Mondial, Campionatul National pe Echipe cat si la competitiile din 2020.

Oss!!!

B.P.

Lasă un răspuns